Snukerio žaidimo taisyklės

Snukeris – tai bilijardo žaidimas. Šį žaidimą 1875 m. Džakartoje sugalvojo anglų karininkas Nevilis Čemberlenas. Senojoje Anglijoje snukeriais buvo vadinami pirmakursiai kadetai, dėl savo jaunumo neturėję ypatingų įgūdžių ir gyvenimiškos patirties. Kartą N.Čemberlenas snukeriu pavadino savo žaidimo partnerį, atsidūrusį labai nepatogioje žaidimo pozicijoje, kuomet reikėjo numušti spalvotą rutulį, uždengtą kitu. Taip snukerio pavadinimas ilgainiui „prilipo“ prie žaidimo pozicijos, o vėliau ir prie paties žaidimo. Kartu su kariuomene šis žaidimas atėjo ir į Angliją, tačiau pradžioje ypatingo populiarumo nesulaukė iki to laiko, kuomet 1920 m. Džo Devisas patobulino žaidimo taisykles.

Ypatingai snukeris išpopuliarėjo 60-aisiais. Du žaidėjai – Rėjus Riardonas ir Džonas Spenseris važinėjo po Angliją ir, galiausiai, ėmė rengti parodomuosius žaidimus, transliuojamus per televiziją. Vėliau šis žaidimas ėmė vystytis kaip sporto rūšis. Vyko įvairios varžybos, kurių nugalėtojai buvo apdovanojami brangiais prizais. Tai pritraukė naują žaidėjų kartą.
1973 m. sukurta tarptautinė bilijardo ir snukerio organizacija. Snukeris žaidžiamas ant tokio paties stalo, kaip ir bilijardas. Žaidžiama 22 rutuliais: 15 raudonų, 6 spalvoti ir vienas baltas (skirtas mušimui). Žaisti galima nebūtinai dviese- jae kirtis neatnešė taškų, žaidžia sekantis žaidėjas.
Rutuliai taškais vertinami, atsižvelgiant į jų spalvą: raudonieji – po 1 tašką, geltonas – 2 taškai, žalias – 3 taškai, rudas – 4 taškai, mėlynas – 5 taškai, rausvas – 6 taškai, juodas – 7 taškai. Baltasis rutulys gali tik kirsti kitus .


Bilijardo stalas paruošiamas snukeriui: kreida vienoje stalo pusėje pažymima punktyrinė linija, kurios atstumas nuo krašto – viena ketvirtoji stalo ilgio dalis. Paskui pažymimas pusrutulis „namai“. Jų spindulys – viena trečioji atstumo iki stalo galo. Rutuliai išdėstomi taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Baltąjį kamuolį pirmasis žaidėjas gali pasidėti į bet kurią jam patogią poziciją, esančią „namų“ zonoje. Pirmas kirtis turi būti daromas į raudoną kamuolį. Užkliudžius kitą kamuolį, skaičiuojami baudos taškai, lygūs to kamuolio vertei. Pirmu smūgiu reikia stengtis ne tik suardyti piramidę, bet ir nuridenti baltąjį kamuolį kuo toliau, stengiantis apsunkinti priešininko pozicijas. Žaidėjas turi teisę mušti į kitos spalvos kamuolį tik tuomet, kada gauna tašką už raudonojo įmušimą. Numušti į kišenę, raudonieji kamuoliai nebežaidžia. Įmuštieji kitos spalvos kamuoliai atstatomi į pradinę poziciją ( žr. pav.)jei atsitinka taip, kad pradinė kamuolio vieta užimta, jis statomas į patį tolimiausią tašką( jei numuštas žalias kamuolys, o jo vietoje stovi raudonas, tai žaliasis statomas juodojo vietoj; jei ir ten užimta – vietoj rausvojo ir t.t.).
Pirmoji žaidimo dalis baigiasi, kada ant stalo nelieka raudonųjų rutulių. Tuomet kitų spalvų rutulius galima mušti tik laikantis taškų „subordinacijos“- paeiliui pagal taškų vertę, pradedant nuo geltonojo. Antrajame etape numuštieji spalvoti rutuliai ant stalo nebeatstatomi ir žaidime daugiau nebedalyvauja. Išimtis – kai žaidėjas mušdamas padaro klaidą. Tuomet kamuolys atstatomas į pagrindinę poziciją.

Kategorija: 
   

Komentarai

Smagūs anekdotai

Peržiūrėjo: 6,245
Peržiūrėjo: 14,078
Peržiūrėjo: 20,521
Peržiūrėjo: 3,775
Peržiūrėjo: 2,637
Peržiūrėjo: 3,348
Peržiūrėjo: 2,704
Peržiūrėjo: 4,898
Peržiūrėjo: 2,601
Peržiūrėjo: 3,847
Peržiūrėjo: 16,768
Peržiūrėjo: 6,061
Peržiūrėjo: 4,720
Peržiūrėjo: 6,245
Peržiūrėjo: 7,473
Peržiūrėjo: 7,558
Peržiūrėjo: 11,341
Peržiūrėjo: 9,098
Peržiūrėjo: 5,445
Peržiūrėjo: 2,040