Tyrėjai atskleidė kodėl riebalų ląstelės nesugeba saugoti energijos

Primary tabs

Tyrėjai atskleidė kodėl riebalų ląstelės nesugeba saugoti energijoscalorielab.com

Jeilio Universiteto tyrėjai atrado mechanizmą, kuris sukelia riebalų ląstelių ląšelių negalią saugoti ir naudoti energiją – šis reiškinys prisideda prie daugybės sveikatos problemų.

Komanda atrado mechanizmą, kuris leidžia riebalų ląstelėms išsiplėsti, kai jose yra energijos perteklius. Išsivysto tūkstančiai su nutukimu susijusių sveikatos problemų, kai riebalų ląstelės nebegali atlikti savo darbo.

Ląstelėms išsiplėtus dėl energijos pertekliaus, vienu metu vyksta begalė negerų dalykų. Siekiama išsiaiškinti, kuris iš šių faktorių sukelia ląstelių balanso išsekimą.

Nustatyta, kad ląstelėse esantis fermentas jaučia ląstelės sienelės įtempį, kurį sukelia energijos perteklius. Tokiu atveju organizmas gamina daugiau riebalų ląšelių, kurie leidžia ląstelei plėstis ir sutalpinti daugiau energijos. Šis procesas yra būtinas ląstelėms, jei jos nori išlikti darnoje su jas supančia aplinka.

Be šio mechanizmo, riebalų ląšeliai ląstelėse greitai išsiplėstų ir suformuotų vieną didelį gumulą, vietoj to, kad suformuotų daugiau lašelių.

Kaip teigiama tyrime, ląstelės turi subalansuoti gaunamos energijos kiekį. Tyrėjai bandys ieškoti ir kitų mechanizmų, kurie reguliuoja šios dinaminės talpyklos talpą.

Energijos perteklius atsiranda tuomet, kai organizmas nebesuvirškina į jį patekusio maisto.

Facebook komentarai:

4