Moliūgo pyragas receptas

Primary tabs

Ingredientai

Trapiai tešlai:
200g “minkštų” miltų
125g sviesto
50g smulkaus cukraus
žiupsnio cukraus
1 kiaušinio

Įdarui:
1 moliūgo, kad išeitų 600g paruoštos moliūgo masės
3 kiaušinių
150g rudo cukraus
150ml grietinėlės
1 a.š. cinamono
1 a.š. malto imbiero
žiupsnelio druskos
2 v.š. romo ar klevų sirupo (nebūtina)

Gaminimas

Pagaminkite tešlą: supjaustykite sviestą gabaliukais ir persijokite miltus. Pirštais atsargiai įtrinkite sviestą į miltus, kol neliks didelių gabalėlių. Padarykite tešlos viduryje įdubimą, suberkite druską, cukrų bei supilkite suplaktą kiaušinį. Mentele atsargiai sumaišykite tešlą, kol ji taps panaši į trupinius ir ims lipti į vieną gumulą.

Labai svarbu neperminkyti tešlos, kitaip ji pasidarys labai kieta. Suformuokite tešlą į gumulą, įvyniokite į virtuvinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą, kad pastovėtų bent jau 30 minučių.

Ant miltuoto paviršiaus iškočiokite tešlą į maždaug 3-4mm storumo lakštą. Išpjaukite iš tešlos apskritimą, kiek didesnį nei pyrago forma. Įklokite tešlą į formelę, atsargiai spausdami pirštais. „Pervažiuokite“ kočėlu per formelės viršų, taip nupjausite tešlos perteklių, arba nupjaukite tešlos perteklių peiliu.

Subadykite šakute tešlos dugną ir įklokite virtuvinę plėvelę. Įberkite kepimui skirtas pupeles: tai padės tešlai išlaikyti formą, ji nei susitrauks, nei išsipūs jos dugnas. Kepkite 180° C įkaitusioje orkaitėje, kol tešla gražiai pagels, maždaug apie 20 minučių. Ištraukite pupeles su plėvele, ir pakepkite dar 10-15 min., kad iškeptų pyrago dugnas. Patepkite dugną suplaktu kiaušiniu ir pakepkite orkaitėje dar 2-3 minutes, kad užsikimštų skylutės.

Supilkite moliūgo masę į tešlos formą ir kepkite maždaug 30 min., kol masė sutvirtės. Atvėsinkite ir patiekite.

Facebook komentarai: