Keisčiausiai atrodantys gyvūnai pasaulyje

Primary tabs

Daugiau įdomybių: ČIA

Keisčiausiai atrodantys gyvūnai pasaulyje
 

 

Didysis Kantoro minkštaodis vėžlys

Šis vėžlys dažniausiai sutinkamas sausumoje. Didieji Kantoro minkštaodžiai vėžliai gali užaugti iki 2 metrų ilgio ir sverti apie 50 kilogramų.
Skarmaluotasis vėžlys

Skarmaluotasis vėžlys lėtai juda ir dažniausiai gyvena tamsiuose vandenyse, pelkėse, liūnuose Šiaurės Bolivijoje, Rytų Peru ir Ekvadore, Rytų Kolumbijoje, Venesueloje, Šiaurinėje ir Centrinėje Brazilijoje. Šios rūšies vėžliai gyvena tik vandenyje.

Patagoninė jūrų kiaulytė

Didelio graužiko išvaizda primena triušį ir šiek tiek asiliuką. Patagoninės jūrų kiaulytės gyvena Centrinės ir Pietų Argentinos stepėse. 
Saiga antilopė

Saiga yra nykstantis gyvūnas, šiuo metu jų skaičius siekia 50 tūkst. Jos gyvena Kalmukijoje, keliose Kazachstano ir Mongolijos vietose.

Žvaigždžiasnukis kurmis

Žvaigždžiasnukiai kurmiai gyvena drėgnose dirvose ir minta kirminais bei moliuskais. Jie yra puikūs plaukikai ir gali ieškoti maisto upelių ir kūdrų dugnuose. Kaip ir kiti kurmiai, jie kasa tunelius. Labai jautrūs nosies čiuptuvėliai yra padengti šimtais tūkstančių lietimo receptorių.

Dramblinis kirstukas

Šie gyvūnai plačiai paplitę Pietryčių Afrikoje. Jų randama įvairiose vietose nuo Namibijos dykumos iki miškų.

Ilgasnapė echidna

Echidnos yra vieni iš dviejų pasaulyje egzistuojančių žinduolių, kurie deda kiaušinius. Ilgasnapių echidnų randama Naujojoje Gvinėjoje, kur jos yra plačiai paplitusios.

Argentininis šarvuotis

Šie gyvūnai paplitę Argentinoje. Dažniausiai jie gyvena drėgnose pievose arba smėlingose lygumose. Išsigandęs jis gali per kelias sekundes visiškai užsikasti žemėje. Argentininiai šarvuočiai daugiausia minta skruzdėmis ir jų lervomis.

Ilgaausis šoklys

Šis graužikas primena pelę, tačiau jis turi labai ilgą uodegą, ilgas sulenktas šokinėti skirtas kojas ir įspūdingai dideles ausis. Ilgaausių šoklių randama Mongolijos dykumose ir Kinijoje. Tai nykstanti rūšis.


Facebook komentarai:

Daugiau įdomybių